Sakarya’da Yapılan Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonasında Şehrimizi Temsil Ettik

Elazığ’ın Bisiklet Kategorisinde Faaliyet Gösteren Tek Spor Kulübü Olan Elazığ Bisiklet Spor Kulübü Olarak Türkiye Bisiklet Federasyonu takviminde yer almakta olan 3-4 Ağsutos 2019 Tarihlerinde Sakarya Ayçiçeği Bisiklet Vadisinde organize edilen ve Ulusal çapta en zorlu müsabakalardan olan Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonasına katılım sağlayarak şehrimizi temsil ettik. Yarışmaya farklı kategorilerden Türkiyenin her yerinden 333 adet sporcu katılım sağladı.

7 Turluk 30,45 KM, 5 Turluk 21,75 KM ve 4 Turluk 17,4 KM’lik zorlu parkurlarda sporcularımız Genç Erkek, Elit Erkek ve U17 Erkek kategorilerinde mücadele etti.

En zorlu kategorilerden olan Elit Erkek kategorisinde takımımız sporcuları Yusuf KARGINOĞLU ve Muhammed Çiçek yarışmayı 7 Turluk 30,45 KM’lik parkurda 26 kişi arasından 16. ve 17. sıralarda tamamladılar.

Genç Erkek Kategorisinde takımımız sporcusu Muhammed Umuthan YILDIRIM yarışmayı 5 Turluk 21,75 KM’lik parkurda 54 kişi arasından 32. sırada tamamladı.

U17 Erkek Kategorisinde takımımız sporcuları İlhan ÇAÇA ve Muhammed Yasin BOZDEMİR yarışmayı 4 Turluk 17,4 KM’lik parkurda 86 kişi arasından 35. ve 44. sıralarda tamamladılar.

Göstermiş oldukları gayret ve başarıdan dolayı sporcularımızı tebrik ediyoruz.

(Fotoğraflar İçin Cemil ÖZEL ve Yusuf KARGINOĞLU’na Teşekkür Ederiz.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir