Hedeflerimiz

Elazığ’da 2017 Ekim ayında kurulmuş gönüllü bir spor kulübüyüz. Türkiye Bisiklet Federasyonuna bağlı olarak Elazığ sınırlarında aynı anda çevreci bir spor ve ulaşım aracı olan bisiklet kategorisinde faaliyet gösteren ilk ve tek spor takımı olarak altyapıdan öz kaynaklarımızdan yetiştirdiğimiz ve yetiştireceğimiz kendi sporcularımızla ülke genelindeki birçok ulusal ve uluslararası resmi müsabakalarda yarışarak Şehrimizi temsilen dereceler elde etmeyi hedeflemekteyiz.

Elazığ’da bisikletli yaşam ve bisiklet sporu konusunda da hiç bir teşkilatlanma bulunmamaktadır. Bu nedenle Ulusal yarışmaların yanı sıra ilimiz ve bölgemizde bisiklet sporu ve bisikletli yaşam konusunda bölgenin lokomotifi olarak kültürel ve sportif faaliyetleri de yürütmekteyiz. Kulüp olarak ilk ve tek olmasıyla birlikte Elazığ’da ve bölgemizde tüm bisikletli camianın takibindeyiz.

Bu nedenle şehrimiz ve bölgemizde bisikletli yaşam ve bisikletli sporunun gelişimine her türlü katkıyı yapmayı ve Uluslararası arenada Ülkemizi başarıyla dalgalandıracak sporcular yetiiştirmeyi hedeflemekteyiz.